Nieleczona cukrzyca może prowadzić do poważnych powikłań, takich jak choroby serca, uszkodzenia nerek, utrata wzroku czy neuropatie. Dlatego tak ważne jest regularna kontrola poziomu cukru we krwi. A okazja ku temu już wkrótce: czekamy na Was 12 grudnia od godziny 12.00 do 15.00.
To wydarzenie to nie tylko możliwość wykonania badań, ale także szansa na spotkanie z naszymi specjalistami: fizjoterapeutą, dietetykiem, psychologiem i pielęgniarką diabetologiczną.
Czego możecie się spodziewać?
Spotkania i ćwiczenia z Michałem Szaleckim – fizjoterapeutą, który pokaże, jak aktywność fizyczna może wspierać obniżenie cukru we krwi.
Wskazówki i edukację od Katarzyny Szor, pielęgniarki diabetologicznej, która podpowie, jak radzić sobie z wysokim poziomem glukozy i unikać powikłań.
Wsparcie psychologiczne od Pauliny Szewczyk – dowiecie się, jak radzić sobie z emocjami związanymi z diagnozą i leczeniem chorób przewlekłych tj. cukrzycy.
Porady dietetyczne od zespołu pod wodzą Iwony Hawrysz – praktyczne wskazówki żywieniowe, które pomogą w lepszym zarządzaniu gospodarką węglowodanową.
Czekamy na Was przy wejściu głównym szpitala.
Opinie specjalistów
- Cukrzyca typu 2 rozwija się podstępnie, a jej powikłania są trudne i kosztowne w leczeniu. Akcje profilaktyczne to doskonała okazja, by szybko wykryć zagrożenie i wdrożyć odpowiednie działania – tłumaczy Katarzyna Szor, pielęgniarka diabetologiczna.
- Dieta to klucz do zdrowia, zwłaszcza przy cukrzycy. Warto wybierać produkty o niskim indeksie glikemicznym, jeść regularnie i w małych porcjach, by unikać skoków cukru. Dobrze zbilansowane posiłki wspierają nie tylko kontrolę glukozy, ale też pomagają zapobiegać powikłaniom – wyjaśnia Iwona Hawrysz, dietetyk.
- Ćwiczenia fizyczne to klucz do zdrowia – polecam zasadę 4x40x140, czyli cztery razy w tygodniu, przez 40 minut, przy tętnie 140. Jeśli to zbyt dużo, zacznijcie od małych kroków! – motywuje Michał Szalecki, fizjoterapeuta.
- Diagnoza cukrzycy to początek nowego etapu życia, ale nie wyrok. Warto zaakceptować zmiany i skorzystać ze wsparcia specjalistów – podkreśla Paulina Szewczyk, psycholog.
Dlaczego warto przyjść?
- Naszą misją jest dbałość o zdrowie pacjentów, a cukrzyca to choroba, która wymaga dużej uwagi. Grudniowa akcja to kolejny krok, by wspierać naszych pacjentów i ich bliskich w walce z chorobą. Pacjenci z podwyższonym poziomem cukru otrzymają darmowe glukometry – zachęca Wioletta Śląska-Zyśk, Dyrektor WMCCP.
Nie wahajcie się, odwiedźcie nas 12 grudnia i zadbajcie wraz z nami o swoje zdrowie, bo to najważniejsza wartość w naszym życiu!
Projekt dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dziękujemy!