Wiedza, która ratuje życie, nie ma wieku. Przekonaliśmy się o tym podczas wyjątkowej wizyty w Niepublicznej Szkole Podstawowej „Piątka” w Olsztynie. Nasz zespół medyczny odwiedził uczniów, którzy swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem wywalczyli tytuł laureatów w konkursie „Super Moce Pierwszej Pomocy”.

Warsztaty były zasłużoną nagrodą za ich kreatywne prace nadesłane na nasz doroczny konkurs. Dzieci miały okazję pod okiem profesjonalistów przetestować swoje umiejętności w praktyce – od prawidłowego uciskania klatki piersiowej na fantomach, po obsługę szkoleniowego defibrylatora AED. Energia, ciekawość i precyzja, z jaką najmłodsi podchodzili do zadań, dały nam wszystkim ogromną dawkę optymizmu!
- Dziękujemy dyrekcji i gronu pedagogicznemu NSP „Piątka” za otwartość i krzewienie tak ważnych wartości, a rodzicom za wspieranie pasji młodych ratowników - mówi Anna Duda-Radziwon z naszego Centrum. - To była czysta frajda móc obserwować, jak rośnie pokolenie ludzi świadomych i gotowych do niesienia pomocy.
Dumni z Waszych Super Mocy, wracamy do Centrum, wiedząc, że w Olsztynie mamy naprawdę dzielnych następców!



