Krajowe autorytety medyczne pod wrażeniem WMCCP. Za nami debata o leczeniu raka płuca

W środę, 20 maja, w murach naszego szpitala odbyło się wyjątkowe spotkanie eksperckie pt. „Interdyscyplinarna ścieżka pacjenta z rakiem płuca. Rola zespołu MDT w leczeniu okołooperacyjnym NDRP”Wydarzenie zgromadziło wybitne krajowe autorytety w dziedzinie pulmonologii, torakochirurgii, patomorfologii oraz onkologii klinicznej z wiodących ośrodków w Polsce.

1H7A0671

Spotkanie otworzyła dr Wioletta Śląska-Zyśk, Dyrektor Naczelny WMCCP.

- Jesteśmy dumni, że to właśnie w naszym szpitalu odbywa się tak ważne, ogólnopolskie spotkanie. Wypowiedzi zaproszonych prelegentów, które usłyszeliśmy w kuluarach i podczas nagrań, utwierdzają nas w przekonaniu, że nasza praca ma głęboki sens podkreśliła Dyrektor WMCCP dr Wioletta Śląska-Zyśk. - Eksperci byli pod wrażeniem kompleksowości opieki, jaką otaczamy chorych w WMCCP, najnowocześniejszej diagnostyki oraz naszych bardzo dobrych wyników leczenia.

Debatę moderowali uznani w skali kraju liderzy opinii: prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski oraz lek. Jarosław Kołb-SieleckiPodczas kolejnych wystąpień eksperci przeanalizowali modelową drogę pacjenta, od wczesnej diagnostyki, poprzez skomplikowane wyzwania chirurgiczne, aż po nowoczesne, personalizowane strategie leczenia.

Dla prof. dr. hab. n. med. Macieja Krzakowskiego, Konsultanta Krajowego w dziedzinie onkologii klinicznej, była to pierwsza wizyta w olsztyńskim Centrum. Swojego uznania dla funkcjonowania placówki nie kryli również pozostali goście z czołowych ośrodków, m.in. z Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

- Gros dyskusji onkologicznych toczy się w największych aglomeracjach, tymczasem to, co zobaczyłem w Olsztynie, zasługuje na najwyższe uznanie – podsumował prof. Maciej Krzakowski. – Jestem pod dużym wrażeniem kompleksowości leczenia oraz wyników terapeutycznych, jakie osiąga tutejszy zespół. Ośrodki o takim profilu i tak wysokiej kulturze organizacyjnej są w Polsce po prostu niezbędne.

W spotkaniu wzięli udział m.in.:

  • prof. dr hab. n. med. Maciej Krzakowski – Konsultant Krajowego w dziedzinie onkologii klinicznej,

  • prof. dr hab. n. med. Renata Langfort – Kierownik Zakładu Patomorfologii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie,

  • prof. dr hab. n. med. Cezary Piwkowski, prof. UMP – Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu,

  • prof. zw. dr hab. n. med. Krzysztof Kuziemski – Koordynator Kliniki Pulmonologii WMCCP w Olsztynie,

  • dr n. med. Magdalena Zakrzewska – Koordynator Oddziału Klinicznego Alergologiczno-Pulmonologicznego WMCCP,

  • lek. Jarosław Kołb-Sielecki – specjalista onkologii klinicznej, WMCCP,

  • lek. Piotr Przelaskowski – specjalista chorób płuc, alergologii i chorób wewnętrznych, Zastępca Koordynatora Oddziału Alergologiczno-Pulmonologicznego WMCCP,

  • lek. Rafał Szynkarczuk – specjalista torakochirurgii, Zastępca Koordynatora Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej WMCCP.

Wydarzenie pokazało, jak cenna jest prawdziwa współpraca interdyscyplinarna w leczeniu raka płuca i potwierdziło wysoką rangę Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc na mapie polskiej pulmonologii, torakochirurgii i onkologii pulmonologicznej.

Więcej zdjęć z wydarzenia TUTAJ NA NASZYM FACEBOOKU, koniecznie zobaczcie!