#NieMaDiagnozyBezDiagnosty! Świętujemy Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego

Dziś, 27 maja, obchodzimy Ogólnopolski Dzień Diagnosty Laboratoryjnego. To wyjątkowe święto w kalendarzu medycznym, które stanowi doskonałą okazję, aby głośno przypomnieć o fundamentalnej roli, jaką ci specjaliści odgrywają w systemie ochrony zdrowia. W naszym Centrum doskonale wiemy, że skuteczna medycyna zaczyna się właśnie od precyzyjnego badania laboratoryjnego.

Zrzut ekranu 2026 05 27 o 11.55.28

Diagności laboratoryjni każdego dnia udowadniają, jak nieoceniony jest ich wkład w funkcjonowanie naszej placówki. Ich codzienna praca to fundament, na którym lekarze opierają trafne diagnozy i planują skuteczne leczenie. Precyzja, ogromne zaangażowanie oraz nieustanne dążenie do doskonałości naukowej i zawodowej naszych diagnostów są wzorem dla całej społeczności medycznej.

Szczególne znaczenie pracy zespołu laboratoryjnego podkreśla Wioletta Śląska-Zyśk, dyrektor Warmińsko-Mazurskiego Centrum Chorób Płuc:

– Bez wiedzy i umiejętności naszych diagnostów laboratorium medyczne nie mogłoby funkcjonować. Jesteście niezastąpionym ogniwem w łańcuchu dbałości, a w wielu przypadkach również walki o zdrowie i życie naszych pacjentów.

W imieniu Dyrekcji oraz całego zespołu WMCCP składamy najgłębsze podziękowania za Waszą codzienną, niezwykle odpowiedzialną pracę. Dziękujemy za profesjonalizm, unikalne umiejętności oraz serce włożone w każde wykonane badanie. Jesteście cichymi bohaterami medycyny, bez których niemożliwy byłby żaden sukces terapeutyczny.

Wszystkim Diagnostom Laboratoryjnym życzymy niesłabnącego zdrowia, satysfakcji z wykonywanej misji, nieustannego rozwoju zawodowego oraz wszelkiej pomyślności i radości w życiu osobistym!

Zrzut ekranu 2026 05 27 o 11.56.20