POZYTYWNE EMOCJE TO ELIKSIR ŻYCIA – SPOTKANIE DLA PACJENTÓW NASZEGO SZPITALA Z WYBITNĄ SPECJALISTKĄ PROF. DR HAB. N. MED. JADWIGĄ JOŚKO-OCHOJSKĄ

Czy można poprawić stan zdrowia pacjenta dzięki pozytywnym emocjom? Prof. dr hab. n. med. Jadwiga Jośko-Ochojska, wybitna specjalistka chorób wewnętrznych i zdrowia publicznego specjalnie przyjedzie do nas do Olsztyna, aby odpowiedzieć na to pytanie twierdząco. Spotkanie dla pacjentów naszego szpitala już 16 października o g. 11.00.

To niepowtarzalna okazja, aby dowiedzieć się, jak medycyna konwencjonalna może współpracować z terapiami uzupełniającymi, aby wspomóc proces leczenia.

Dyrektor WMCCP, Wioletta Śląska-Zyśk, podkreśla, że projekt „Holistyczne wsparcie pacjentów” nie kończy się na wykładach:

- To program obejmujący także zajęcia z dietetykiem, psychologiem, fizjoterapeutą, a nawet tak niekonwencjonalne działania jak sesje jogi śmiechu czy kąpiele leśne. Chcemy, aby nasi pacjenci otrzymywali kompleksową opiekę, wspierając nie tylko ich ciało, ale i ducha –podkreśla dyrektor Śląska-Zyśk.

Wykład Pani Profesor Ochojskiej odbędzie się 16 października o godz. 11.00 w sali multimedialnej naszego szpitala. Zapraszamy pacjentów naszego szpitala. Wstęp jest wolny, a po wykładzie przewidziana jest dyskusja, podczas której będzie można zadawać pytania.

Dołącz do nas i przekonaj się, że pozytywne emocje to szybszy powrót do zdrowia!

Wykład jest częścią projektu „Holistyczne wsparcie pacjentów” mającego na celu łagodzenie skutków zdrowotnych chorób płuc, realizowanego przy wsparciu samorządu województwa.

O prelegentce

Prof. dr hab. n. med. Jadwiga Jośko-Ochojska jest lekarzem chorób wewnętrznych, neurofizjologiem, specjalistą zdrowia publicznego. Kieruje Katedrą i Zakładem Medycyny i Epidemiologii Środowiskowej w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach.

Główny obszar jej zainteresowań naukowych to medyczne aspekty stresu. Zajmuje się badaniami wpływu stresu na zdrowie całego organizmu, głównie jednak na ośrodkowy układ nerwowy.

Jako lekarz holistycznie postrzegający pacjenta zwraca uwagę na negatywne skutki stresu umożliwiające powstawanie i rozwój wielu chorób. Jako epidemiolog i specjalista zdrowia publicznego zajmuje się także negatywnymi dla zdrowia skutkami stresu w wymiarze społecznym, w tym epigenetycznym dziedziczeniem skutków traumy.

W licznych wykładach prowadzonych także poza macierzystą uczelnią popularyzuje najnowszy, światowy dorobek badawczy, łącząc go z propozycjami profilaktyki i terapii. Jako pierwsza w polskiej uczelni medycznej zorganizowała dla studentów medycyny zajęcia fakultatywne z medycznych aspektów stresu.

W 2013 roku zainicjowała cykl corocznych, interdyscyplinarnych konferencji naukowych pt.: „W przestrzeni stresu i lęku”.

W 2019 roku wydała książkę pod tytułem: „Rozmowy przy kawie. O stresie, lęku i traumie”, która jest syntezą najnowszych badań w tym zakresie, adresowaną do naukowców z różnych dziedzin a także do szerokiego grona odbiorców.

Polecamy wywiad z Panią Profesor:

https://www.termedia.pl/mz/Przewlekly-stres-zabija-neurony-glownie-odpowiadajace-za-myslenie-czy-kreatywnosc,49848.html

A także jej książki:

https://lubimyczytac.pl/autor/195485/jadwiga-josko---ochojska

Jadwiga Jośko Ochojska foto